سنگ ساختمانی، یکی از مواد اصلی ساختمان است که برای ساخت و ساز ساختمان‌ها و سازه‌های مختلف استفاده می‌شود. سنگ ساختمانی معمولاً از طبیعت استخراج می‌شود و به دلیل ویژگی‌های فیزیکی و مکانیکی قوی خود، برای ایجاد ساختمان‌های پایدار و مقاوم استفاده می‌شود.

سنگ کوبیک و سنگ ورقه ای از چه نوع سنگ ساختمانی ساخته می شوند؟

سنگ کوبیک و سنگ ورقه‌ای عموماً از نوع سنگ گرانیت ساخته می‌شوند. سنگ گرانیت، که یکی از سنگ‌های ساختمانی محبوب است، از ترکیب معدن‌های فلزی و کوارتز تشکیل شده است. این سنگ به دلیل ویژگی‌های فیزیکی و مکانیکی برجسته‌ای مانند مقاومت بالا در برابر فشار، سایش و خوردگی، مقاومت در برابر تغییرات دما و رنگ‌ها و الگوهای طبیعی زیبایی، مناسب برای ساختمان‌سازی است.

سنگ کوبیک، یک قطعه کوچک و مکعبی از سنگ گرانیت است که برای ساخت کفپوش‌ها و سنگفرش‌ها استفاده می‌شود. این قطعات به شکل مکعبی با ابعاد یکسان برش داده می‌شوند و سپس به صورت یکپارچه در کفپوش یا سنگفرش نصب می‌شوند. سنگ کوبیک به دلیل مقاومت بالا در برابر فشار و سایش، طول عمر طولانی، پایداری رنگ و ظاهر زیبا، در فضاهای خارجی با ترافیک بالا مانند معابر، میدان‌ها و پیاده‌روها به عنوان یک سنگ ساختمانی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

سنگ ورقه‌ای نیز از سنگ گرانیت تهیه می‌شود. این نوع سنگ به شکل ورقه‌های نازک برش داده می‌شود که قابل استفاده در نمای ساختمان‌ها و سیستم‌های داخلی و خارجی می‌باشد. سنگ ورقه‌ای به دلیل ضخامت کم و وزن سبک، طراحی انعطاف‌پذیر، مقاومت بالا در برابر شرایط جوی و ظاهری زیبا، در نماهای ساختمانی، روکش‌های دیواری، کفپوش مدرن، پنل‌های داخلی، نمای سقف و دیوار و سایر بخش‌های دکوراتیو استفاده می‌شود. سنگ ورقه‌ای به صورت پیش‌ساخته و آماده نصب ارائه می‌شود و به دلیل سهولت نصب و اجرا سریع، مورد توجه بسیاری از پیمانکاران و طراحان به عنوان یک نوع سنگ ساختمانی قرار می‌گیرد.

هر دو سنگ کوبیک و سنگ ورقه‌ای به علت مقاومت، دوام، زیبایی و استحکامی که سنگ گرانیت ارائه می‌دهد، در ساختمان‌ها و فضاهای مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند.


آیا سنگ ورقه ای و کوبیک از سنگ تراورتن ساخته می شوند؟

بله، سنگ ورقه‌ای و سنگ کوبیک نیز می‌توانند از سنگ تراورتن که نوعی سنگ ساختمانی است ساخته شوند. سنگ تراورتن، که از رسوبات کربنات کلسیم تشکیل شده است، می‌تواند به شکل ورقه‌های نازک برش داده شده و به عنوان سنگ ورقه‌ای استفاده شود. همچنین، از سنگ تراورتن می‌توان قطعات مکعبی کوچک برش داده و برای ساخت سنگ کوبیک استفاده کرد.

استفاده از سنگ تراورتن در ساخت سنگ ورقه‌ای و سنگ کوبیک به دلیل ویژگی‌های آن از جمله ظاهر زیبا، مقاومت در برابر فشار و سایش، و مقاومت در برابر عوامل جوی مورد توجه قرار می‌گیرد. این سنگ با رنگ‌های متنوع و الگوهای طبیعی‌اش، طرح‌ها و طرح‌های دکوراتیو را به آن اضافه می‌کند و برای استفاده در نماهای ساختمانی، کفپوش‌ها، سنگفرش‌ها و سایر مصارف داخلی و خارجی مناسب است.

سنگ کوبیک تراورتن زرد از انواع سنگ هایی است که در ساختمان سازی، ویلاسازی، محوطه سازی و کف سازی کاربرد فراوانی دارد. قیمت سنگ کوبیک تراورتن زرد در سنگ ثابتی به دلیل حذف واسطه ها بسیار به صرفه و مناسب است.

سنگ کوبیک

سنگ کوبیک سفید

سنگ کوبیک سفید، از انواع سنگ های طبیعی است که در معماری و ساخت و ساز بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. این سنگ کوبیک در فضای دکوراسیون داخلی و خارجی به وفور مورد استفاده قرار می گیرد.

سنگ کوبیک

سنگ کوبیک طوسی

سنگ کوبیک طوسی یکی از سنگ های ساختمانی است که در صنعت ساخت و ساز بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد. شما می توانید انواع سنگ کوبیک را در ابعاد منظم و غیرمنظم از سنگ ثابتی تهیه فرمایید.

سنگ کوبیک

سنگ کوبیک قرمز

سنگ کوبیک قرمز در گروه صنایع معادن سنگ ثابتی از طریق سنگ گرانیت به دست می آید. این مکعبی شکل های قرمز رنگ جلوه ایی زیبا به سنگفرش های خیابان، ویلا و باغ می دهد. سنگ های کوبیک به دو شکل منظم و معمولی (نامنظم) تولید و عرضه می شوند. شما می توانید ابعاد سنگ کوبیک را سفارشی سازی نمایید.

سنگ کوبیک قهوه ای در ابعاد سفارشی و مکعبی شکل در رنگ های مختلف در شرکت سنگ ثابتی فرآوری و عرضه می شود. اگر قصد سنگفرش کردن محوطه ی ویلا، حیاط و پارکی را دارید، این نوع سنگ می تواند بهترین انتخاب شما باشد.

سنگ کوبیک

سنگ کوبیک مشکی

سنگ کوبیک مشکی، یکی دیگر از محصولات سنگ ثابتی است که از استخراج سنگ گرانیت به دست می آید. این نوع سنگ در دو نوع منظم و غیرمنظم در شرکت معادن ثابتی قابل عرضه و سفارشی سازی می باشد.

سنگ مرمریت

سنگ مرمریت سیلور

سنگ مرمریت سیلور از جمله سنگ های زیبایی است که در دکوراسیون داخلی کاربرد فراوانی دارد. مسلما رنگ نقره ای در بین طیف وسیع رنگ ها بهترین رنگ است و در رنگ بندی محصولات مرمر اهمیت بالایی دارد. سنگ مرمریت نقره ای در طراحی های معماری مدرن روز به روز رشد می کند.

سنگ مرمریت

سنگ مرمریت مشکی

سنگ مرمریت مشکی نیز حاوی کلسیت است که آن را بسیار بادوام و جذب آب کمتری می کند. سنگ مرمر سیاه همچنین گرما  بخش است و درخشندگی ایجاد می کند. حس لوکس و محیط شگفت انگیز آن جلوه ای زیبا به خانه شما می دهد.

سنگ ورقه ای

سنگ ورقه ای زرد

سنگ ورقه ای زرد یکی از انواع سنگ ورقه ای است که از معادن سنگ ثابتی استخراج می شود. استفاده از این نوع سنگ در نمای دیوار و کفپوش باغ و ویلا به وفور دیده می شود.

سنگ ورقه ای

سنگ ورقه ای سبز

سنگ ورقه ای سبز به عنوان یک مصالح ساختمانی با ویژگی های مقاومت در سایش و فرسایش، مقاومت در برابر حرارت و سرما، ضد آب بودن و قابلیت تراش، برای استفاده در دیوارپوش و نمای داخلی و خارجی ساختمان مناسب است.

سنگ ورقه ای

سنگ ورقه ای سفید

سنگ ورقه ای سفید یکی از سنگ های ساختمانی است که در استفاده از نمای ساختمان و پوشش دیوارها به منظور زیبایی به دلیل روشن بودن کاربرد زیادی دارد.

سنگ ورقه ای

سنگ ورقه ای طوسی

سنگ های ورقه ای گزینه ای مناسب برای پوشش مسیرهای پیاده رو می باشند. سنگ ورقه ای طوسی و مشکی از رایج ترین سنگ های ورقه ای هستند که مورد استفاده قرار می گیرند.

سنگ ورقه ای قهوه ای به دلیل طرح زیبا و رنگ قهوه ای تیره اش، یکی از محبوب ترین گزینه ها برای پوشش دیوارها و سطوح ساختمانی است.

سنگ ورقه ای

سنگ ورقه ای مشکی

سنگ ورقه ای مشکی از جمله سنگ های ورقه ای است که از دل طبیعت و با شکل های طبیعی به صورت تخته سنگ هایی در شرکت سنگ ثابتی عرضه می شود.

قلوه سنگ

قلوه سنگ سبز

قلوه سنگ سبز یکی از سنگ های تزئینی رودخانه ای با رنگ بسیار زیبا و چشم نواز است. به دلیل سبز رنگ بودن این سنگ رودخانه ای استفاده از آن در دکوراسیون داخلی، آبنما، حوضچه ها، تزئین باغچه ها و مسیرها بسیار فراوان دیده می شود.  

قلوه سنگ

قلوه سنگ سفید

قلوه سنگ سفید از جمله سنگ های تزئینی رودخانه ایی است که محیط را بسیار لوکس و زیبا نشان دهد و مقاومت بسیار زیادی دارد. قلوه سنگ در رنگ ها و وزن های متفاوتی موجود است و به دلیل سازگاری بالا مورد استقبال قرار می‌گیرد. همچنین با استفاده آن ها در محیط خارجی از خود مقاومت بالایی نشان می دهند.

قلوه سنگ

قلوه سنگ طوسی

قلوه سنگ طوسی می تواند انتخاب درستی برای استفاده در تزئینات فضای بیرونی و محوطه سازی باشد. این سنگ رودخانه ای علاوه بر قیمت مناسبی که دارد، زیبای و جلوه ی خاصی به محیط می بخشد.

قلوه سنگ

قلوه سنگ مشکی

قلوه سنگ مشکی یکی از انواع سنگ قلوه ای در سنگ ثابتی است که در سایزهای متفاوت عرضه می شود. انواع سنگ رودخانه ای و سنگ تزئینی سیاه را می توان در موارد جداسازی باغچه ها، مسیرها، حیاط ویلا و خانه استفاده کرد.

Call Now Button